Duna 1

Duna / Děti planety Duna

  • Primetime Emmy Award za zvláštní vizuální efekty
  • Primetime Emmy Award za kameru
  • Natáčelo se v Itálii a v České republice

Vybraná herecká filmografie

Timeline Timeline

Časová osa

Ochránce
Ochránce TV Seriál
V roli: Novinářka Beková

Aleš Pelán (L. Vaculík) je oblíbeným učitelem na střední škole. Šikana kolegyně ho donutí uvědomit si, že každý někdy potřebuje zastání. Učitelka, které se utopí žák na výletě. Rodiče dětí tyranizovaných nezvladatelným spolužákem. Dívka, co nikdy nechodila do školy. Základka, na které se porvou romské děti s bílými. Vychovatelky diagnostického ústavu, jimž chovanec zavraždí kolegyni… Tyto a další případy bude Pelán vyšetřovat coby školský ombudsman. I když není policista, ale učitel. (Česká televize)

Lynč
Lynč TV Seriál
V roli: Alena Svobodová

Mladý dokumentarista Lukáš přijíždí do malého města Buchnova, aby zjistil více o násilné smrti Denise, kterého znal od dětství, stejně tak jako obviněného vraha. Nalezne tam nejen vzpomínky na minulost, ale také řadu podivností a záhad ze současnosti. Ukáže se totiž, že Denisovu smrt doprovázel krutý lynč. Seriál mimo jiné zkoumá, jaký efekt má vražda nevinného muže na malé město uprostřed Česka, kde se všichni navzájem znají a kde má každý své tajemství. Velkým tématem projektu je odkrývání reality maloměsta a objevování skrytých kostlivců ve skříních jeho obyvatel. Tvůrci se také zaměřili na více či méně fungující mezilidské vztahy a otevřou i problematiku rasové nesnášenlivosti a předsudků. (Česká televize)

Nevinné Lži
Nevinné lži

(Díl: Vedlejší přiznaky)

TV Seriál
V roli: Lea

Zvládnout všechno není žádné štěstí. Lea miluje svého muže, mají tři krásné děti. Odešli z města na pohádkový statek s velkou zahradou. Tak proč se teď hroutí? Proč jí manžel bere děti a proč ji doktoři posílají na psychiatrii? Vždyť jen chtěla mít šťastnou rodinu, dokonalou domácnost, hezký dům se zahradou. A všechno zvládnout. Co všechno se musí stát, abychom si přiznali, že už nemáme sílu? (Česká televize)

Nevinné Lži
Nevinné lži

(Díl: Chromozom)

TV Seriál
V roli: Andrea

Matěj a Anežka, dva obyčejní teenageři, dospívají v neobyčejných rodinách. Oba mají dvě matky a v rodných listech „otec neuveden". Narodili se s pomocí rodinné přítelkyně Katky, laborantky z centra asistované reprodukce. A jen ona ví, že děti mají jednoho otce. Jenže děti dospívají a najednou je důležité, že jsou vlastně biologičtí sourozenci. Navíc Matěj naléhavě pátrá po otci, který o všem nemá ani tušení. Jak teď zjevit pravdu a souvislosti početí dětí? A vyrovnat se se všemi důsledky, které přináší čas, běžný život, potřeby a zájmy všech zúčastněných? Jsme vůbec připraveni na nová rodinná schémata a na to, že lze být šťastný, i když nemáme úplně všechno? (Česká televize)

Collete
Colette TV Film
V roli: Yvette McCaine

Padesátiletý spisovatel Vili se roku 1973 v New Yorku díky svému dospívajícímu synovi poznává s ženou, která mu připomíná jeho osudovou lásku, krásnou belgickou Židovku Colette, s níž se seznámil před třiceti lety v koncentračním táboře v Osvětimi. Bohužel, Vili nebyl jediný, komu Colette padla do oka. Neurvalý zájem o ni projevil i velitel přidruženého osvětimského tábora zvaného Kanada, bezohledný a cynický Weissacker. Colette podvědomě cítí, že je vystavena jeho zvůli, a že pokud chce přežít, musí se mu podvolit. (Česká televize)

Peklo s princeznou
Peklo s princeznou TV Film
V roli: Chůva Bětuše

Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... (Česká televize)

Útěky
Tristan a Isolda TV Film
V roli: Lady Marke

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku... (TV Prima)

Nevinné Lži
Redakce TV Seriál
V roli: Alice Poláková

Žijí životy druhých, vlastní nestíhají. Seriál TV Nova z novinářského prostředí. (oficiální text distributora)

Útěky
Útěky TV Film
V roli: Barbora

Třicetiletá Barbora se živí jako fotografka na volné noze. Svůj život podřídila práci, ale také kolegovi Tomášovi, se kterým tráví ovšem jen vzácné společné chvilky, protože její přítel má jinak svou vlastní rodinu a spoustu zakázek. Po několika letech téhle známosti už Barbora nemá chuť stále jen čekat, až si na ni Tomáš udělá čas. Rozhodne se proto vztah ukončit. Při vyklízení Tomášových věcí z jejího bytu objeví také starou dřevěnou kazetu se vzpomínkami na své dětství, které jí připomene taky jejího tátu. Když posléze navštíví svou matku, začne se trochu se sentimentální zvědavostí zajímat o svého otce. Najde několik jeho starších obrazů a zjistí, že ho zase až tak dobře asi neznala. Se zájmem proto zamíří na chalupu, kde najde zbytek tátových prací. Mezi nimi rovněž obrázek věnovaný, pro Barboru neznámé, Markétě. Pátrání za pomocí otcova diáře ji nakonec přivede až do vesničky nazvané Útěky. Po návratu domů ji znovu navštíví Tomáš. Zatímco on je odhodlán odejít od manželky s dcerou a nastěhovat se k Barboře, ona už ví, že teď bude všechno stejně jinak.

Childrens of Duna
Děti planety Duna TV Seriál
V roli: Chani

Vévoda Atreides dobře ví, že ovládnutí planety Arrakis, známé také jako Duna, nebude tak snadné. Baron Harkonnen se ho odmítá vzdát bez boje. Planeta, která na první pohled neskrývá nic, za co by stálo bojovat na život a na smrt. Jenže na písečné planetě žijí nebezpeční obří píseční červi, kteří díky mystické látce umožňují dostat se na místa, kde ještě nikdo nebyl. Je to látka, která při správném použití poskytuje neomezenou moc. Tato látka je však tím nejvzácnějším, co vesmírná říše kdy poznala. Vévodova skupina je obklíčena Harkonneny, ale Paul Atreides a Jessica uniknou nebezpečí a ukryjí se v poušti. Zde se setkávají s místními obyvateli, Fremeny, kteří věří v dávné proroctví. Podle této předpovědi by měl být Paul Atreides dlouho očekávaným spasitelem...

Duna
Duna TV Seriál
V roli: Chani

Vojvoda Atreides veľmi dobre vie, že vládu nad planétou Arrakis, inak zvanou Duna, nedostane tak ľahko. Barón Harkonnen sa jej bez boja odmieta vzdať. Planéta, ktorá na prvý pohľad neukrýva nič, čo by stálo za boj na život a na smrť. Lenže na piesočnej planéte žijú nebezpečné obrie piesočné červy, vďaka ktorým sa na planéte vyskytuje mystická látka, ktorá umožňuje zájsť na miesta, kde ešte nikto nebol. Je to látka, ktorá pri správnom využití poskytuje neobmedzenú moc. Táto látka je však tým najvzácnejším, čo vesmírna ríša pozná. Vojvodova skupina je v obľúčení Harkonnena, ale Paul Atreides s Jessicou uniknú nebezpečiu a ukryjú sa v púšti. Tu narazia na miestnych obyvateľov, Fremenov, ktorí uveria v dávne proroctvo. Podľa tejto predpovede by mal byť práve Paul Atreides dlho očakávaným spasiteľom...

Rivers of Babylon
Rivers of Babylon TV Film
V roli: Lenka

Film byl natočen podle stejnojmenného knižního bestselleru Petra Pišťanka. Se satirickým nadhledem sledujeme drastický vzestup jedince k moci. Rácz (Andrej Hryc) přichází jako obyčejný člověk do kotelny velkého hotelu v hlavním městě. Schopnost regulovat a ovládat teplo v hotelu se rychle zvrhne v brutální snahu o získání větší moci nad prostorem, ve kterém se nachází. Na své cestě k moci a bohatství, během níž se odehrávají bláznivé, dramatické i tragické příběhy postav, s nimiž se Rácz setkává, se nezastaví před ničím, aby dosáhl svých cílů (ČSFD).

Princezna Fantaghiró
Princezna Fantaghiró TV Film
V roli: Kateřina

Hlavní hrdinkou italské filmové pohádky je krásná, moudrá, ale tvrdohlavá princezna Fantaghiro. Svět pohádky může mnohým připomínat náš "lidský" svět. Jen hlavním hrdinům pomáhají v boji se Zlem hodné víly a další pohádkové bytosti. Osud však zasáhne nejen do života statečné princezny Fantaghiry, ale také do osudů dvou soupeřících království. (oficiální text distributora)

Fotogalerie

Film & TV