ZpěvBára Kodetová
PianoMichal Worek
Unique QuartetAnton Čonka
Vladan Malinjak
Ilha Chernoklinov
Šimon Marek
nebo
Nostitz Quartet
Petr Bernášek
Václav Vacek
Pavel Hořejší
Petr Šporcl

V krásném programu koncertu herečky a zpěvačky Barbory Kodetové zazní písně z muzikálů, jakými jsou Yentl a Sunset Boulevard, či šanony Hany Hegerové, Barbry Streisand a dalších kolegyň, zpěvaček – hereček.

Bára Kodetová pochází z více než 200 let starého uměleckého rodu. Mezi její předky patří herci Vendelín Budil, Jiří Steimar či sochař Jan Kodet. Jejím otcem byl herec Jiří Kodet a babičkou herečka Jiřina Steimarová. Za svou kariéru účinkovala v mnoha prestižních pražských divadlech (Činoherní klub, Viola, Studio DVA, Spolek Kašpar, Řeznická a další). Pět let byla členkou Národního divadla v Praze. Momentálně účinkuje v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Na Jezerce. Od svých 16 let se objevovala v řadě inscenací, pohádek, filmů, i koprodukčních snímků. Mezi nejznámější patří Učitel tance, Rivers of Babylon, pohádka Peklo s princeznou, americká TV minisérie Duna a Děti duny, Nevinné lži, Chromozon Y, Vedlejší příznaky, film Colette, seriál Ochránce a další.

Bára Kodetová je ženou mnoha talentů s velkým srdcem a výjimečným emocionálním hereckým i pěveckým projevem. Její šansonové recitály jsou unikátním zážitkem. V programu Na Vlně šansonu Bára Kodetová s doprovodem pianisty Michala Worka a smyčcového kvartetu Unique Qurtet provede české i světové písně z oblasti popu i šansonu. Komponovaný program Báry Kodetové se odehrává se speciální scénou. Bára Kodetová písně prokádá čtením a vzpomínkami na své blízké.

Michal Worek, skladatel, aranžér a klavírista, studoval konzervatoř Jaroslava Ježka a HAMU v Praze. Jeho skladby a aranže jsou hrány předními českými i evropskými orchestry či komorními tělesy. Spolupracuje s řadou českých umělců jako jsou Renata Drössler, Bára Kodetová, Pavel Šporcl, Michal Dvořák (Lucie), Jan Steinsdörfer (Chinaski), David Deyl, vokální kvarteto Bohemia Voice a další.

Unique Quartet
Anton Čonka – 1. housle, Vladan Malinjak – 2. housle, Ilja Chernoklinov – viola, Šimon Marek – violoncello

Unique Quartet je české multižánrové smyčcové kvarteto, které vzniklo v roce 2016 v Praze. Od začátku svého vzniku kvarteto začalo intenzivně spolupracovat s osobnostmi současné populární, jazzové a alternativní scény. Pravidelně koncertuje i s vlastním programem, který obsahuje především úpravy popových a filmových skladeb.

V uplynulých letech spolupracoval např. s Evou Farnou, Karlem Gottem, Anetou Langerovou, Klárou Vytiskovou, Pokáčem, Janem Smigmatorem nebo s kapelami Mirai, Chninaski a Lucie. Na koncertních pódicíh dále doprovázel: Dashu, Barboru Polákovou, Ondřeje Gregora Brzobohatého, Evu Burešovou, Moniku Absolonovou, Martu Jandovou, Báru Basikovou, Lenku Dusilovou, Barboru Mochowou a další. Unique Quartet se zúčastnil několika zahraničních turné v Evropě a v Asii ve spolupráci s věhlasnou tureckou zpěvačkou Sibel Köse, a také oblíbenou chilskou hudebnicí Camilou Meza, která Unique Quartet přizvala ke své kapele jako hosty.

Program věnovaný muzikálu, šansonu, jazzu i písním kolegyň – hereček / zpěvaček, jako Barbra Streisand, Judy Garland. V něm ukazuje pokračovatelka slavného hereckého rodu svou vášeň pro zpěv.