Štědrý Štědrý den

AutorkaKarolina Kodetová
RežieBára Kodetová
Scéna a kostýmyKarolina Kodetová
HudbaVojtěch Szabô
HrajíBára Kodetová
Karolina Kodetová
DivadloDivadlo U Valšů

Nejen vánoční setkání

Sestry Karolina a Bára Kodetovy se poprvé sešly na jevišti v divadelní hře „Štědrý Štědrý den“.

Dvě ženy, každá na opačné straně společenského žebříčku, dva osudy, dva odlišné pohledy na svět. Jejich cesty se náhodou protnou na malém nádraží v zapadlém městečku uprostřed americké pustiny. Prožijí spolu jednu jedinou noc plnou zvratů a emocí. Noc, která poznamená jejich životy.

Hra je výjimečnou příležitostí pro obě herečky, které se společně poprvé objevují na jevišti, ale zároveň je toto představení představuje v mnoha podobách. Karolína Kodetová je dcerou Jiřího Kodeta z prvního manželství s Renatou Kodetovou. Léta se věnuje pedagogické činnosti. S úspěchem vedla nejeden dramatický kroužek i ochotnický soubor. Věnovala se dětem zdravým i hendikepovaným. Je to umělkyně mnoha talentů. Sama píše divadelní hry, je kostýmní výtvarnicí i scénografkou.  Hru „Štědrý Štědrý večer“ napsala přímo na tělo sobě a své sestře Barboře Kodetové.

„Hru jsem napsala pro moji sestru a bylo báječné psát pro někoho, kdo je mi blízký. Bára se ujala režie a naše spolupráce byla pro mne hlubokým zážitkem. Bylo skvělé pracovat s někým, kdo rozumí, chápe a cítí všechny moje pocity, myšlenky a drobné nuance a bylo skvělé pozorovat, jakým směrem a do jaké hloubky se moje hra během zkoušek vyvíjí.“

Barbora Kodetová je herečka, zpěvačka, a také žena mnoha talentů. Tady se nám poprvé představuje jako režisérka představení. Byla dlouholetou členkou Národního divadla v Praze, Mladoboleslavského divadla, hrála v mnoha divadlech v Praze. Momentálně ji můžete vidět mimo jiné i v divadle Na Jezerce a v divadle Bez Zábradlí. Je manželkou houslisty Pavla Šporcla, matkou tří dcer. Jejím koníčkem a zároveň další činností, které se začala věnovat, je zpěv.

„Divadlo a šanson mají hodně společného. Životem nás od narození provázejí emoce, hudba a mluvené slovo, a to vše je součástí mého krásného povolání.“ Říká herečka, pro kterou je setkání na jevišti se svou sestrou radostí a požehnáním.

„Jsem šťastná, že mám tak talentovanou sestru, se kterou stát na jevišti je úžasné. Profesně mě práce s ní zase o kousek posunula. Být režisérkou byla výzva. Představení je zábavné a lidské. K textu jsem přistupovala s pokorou. Musím také poděkovat svému příteli Vojtěchovi Szabô, který nám propůjčil hudbu ze svého CD „Accordion“